Πήρε τη νίκη η Ομόνοια και αγκάλιασε το double!

Η Ομόνοια υποδέχθηκε τον ΑΠΟΕΛ σήμερα (2/5) για τον 2ο τελικό του πρωταθλήματος Φούτσαλ.

Οι πράσινοι κέρδισαν με 7-3 και έκαναν το 2-0 στη σειρά και πλέον θέλουν ακόμη μια νίκη για να στεφθούν πρωταθλητές και να κάνουν το double. Να θυμίσουμε πριν από λίγο καιρό είχαν κερδίσει τον ΑΠΟΕΛ στο ''Κίτιον'' για τον τελικό Κυπέλλου.

Οι γηπεδούχοι βρέθηκαν πίσω στο σκορ στο 6ο λεπτό αλλά στο 10' ισοφάρισαν. Οι φιλοξενούμενοι δύο λεπτά αργότερα πήραν κεφάλι στο σκορ εκ νέου (1-2) και το αποτέλεσμα αυτό έμεινε μέχρι το πρώτο μέρος.

Στην επανάληψη η Ομόνοια μπήκε δυνατά και στο 21' ισοφάρισε όμως σε ένα εκπληκτικό ματς στο επόμενο λεπτό ο ΑΠΟΕΛ πήρε ξανά κεφάλι στο σκορ.

Στπ 27' οι πράσινοι ισοφάρισαν σε 3-3 και στο 28' έχασαν πέναλτι καθώς ο τερματοφύλακας των γαλαζοκίτρινων το απέκρουσε.

Στη συνέχεια η Ομόνοια ήταν καταιγιστική, σκόραρε άλλα τέσσερα γκολ και με τελικό σκορ 7-3 πήρε μια σημαντική νίκη που την φέρνει αγκαλιά με τον τίτλο.