Παράταση, αποβολή και το σήκωσε η Ομόνοια στο τέλος!

Ομόνοια και ΑΠΟΕΛ τα είπαν σήμερα (26/9) στην αίθουσα «Τάσσος Παπαδόπουλος - Ελευθερία» για τον αγώνα Σούπερ Καπ στο φούτσαλ με τους πράσινους να κερδίζουν με 7-3 στην παράταση.

Τον αγώνα διαιτήτευσαν οι Μιχάλης Χριστοφίδης και Χρίστος Ε. Χρίστου ενώ παρατηρητής διαιτησίας ορίστηκε ο Μάριος Σταμάτης.

Σε ένα ματς διαφήμιση για το άθλημα που τα είχε όλα (παράταση, αποβολή και δεκάμετρα πέναλτι) η Ομόνοια ήταν αυτή που χαμογέλασε στο τέλος. Με πρωταγωνιστή τον Αλεξίου που σκόραρε δύο γκολ συνεχόμενα στον επιπλέον χρόνο οι πράσινοι σήκωσαν ψηλά το τρόπαιο.

Οι αρχικές πεντάδες:

Ομόνοια: Σκαμπύλης, Μανώλη, Μαντέλι, Περέιρα, Αλεξίου

ΑΠΟΕΛ: Ψηλογένης, Ιακώβου, Ομήρου, Φουμάσα, Φαμπρίτσιο

Αναλυτικά η live ενημέρωση για την εξέλιξη του αγώνα:

- Τέλος στο παιχνίδι, νικήτρια η Ομόνοια με 7-3 η οποία μετά από ένα φοβερό ματς επικράτησε του ΑΠΟΕΛ και πήρε το Σούπερ Καπ!

49' Ο Λακκούφης έκλεψε τη μπάλα, η εστία του ΑΠΟΕΛ ήταν χωρίς τερματοφύλακα και έτσι δεν δυσκολεύτηκε να σκοράρει για το 7-3

49' Ο Μανώλη μετατρέπει σε γκολ το δεκάμετρο πέναλτι και κάνει το 6-3

49' Κίτρινη στον Άγγελο Περικλέους και δεκάμετρο πέναλτι για την Ομόνοια

48' Γκολ για την Ομόνοια και πάλι με τον Αλεξίου καθώς με διπλή προσπάθεια ο άσος των πρασίνων πλάσαρε εύστοχα για το 5-3

47' Γκολ για την Ομόνοια με τον Αλεξίου να κάνει το πλασέ και να σκοράρει για το 4-3

46' Ξεκίνημα στο δεύτερο ημίχρονο της παράτασης, το σκορ στο 3-3

45' Τέλος στο πρώτο μέρος της παράτασης, περιμένουμε όλοι το δεύτερο

44' Φοβερή απόκρουση από τον Σκαμπύλη σε δυνατό σουτ του Φαμπρίτσιο και το 3-3 παραμένει

41' Έναρξη στο πρώτο ημίχρονο της πεντάλεπτης καθυστέρησης

- Τώρα θα έχουμε δύο πεντάλεπτα ημίχρονα, και αν δεν έχουμε ούτε και εκεί νικητή τότε θα πάμε στη διαδικασία των πέναλτι

- Δεν άλλαξε κάτι με το σφύριγμα για τη λήξη της κανονικής διάρκειας, Ομόνοια και ΑΠΟΕΛ μένουν στο 3-3 και το παιχνίδι πάει στην παράταση

38' Παραμένει το 3-3 στο ματς, για να δούμε τι μας επιφυλάσσει το τέλος

36' Κίτρινη στον Αλεξίου

36΄Πλέον και η Ομόνοια παίζει κανονικά με πέντε, αφού πέρασαν τα δύο λεπτά που ισχύει ο παίκτης πιο λίγος για την ομάδα που δέχεται την αποβολή

35' Απειλεί συνεχώς ο ΑΠΟΕΛ αφού παίζει με παίκτη παραπάνω όμως το 3-3 παραμένει

34' Ο Μαντέλι κάνει φάουλ και θα δεχθεί τη δεύτερη κίτρινη - αποβολή από την αναμέτρηση

33' Αστοχεί ο Μαντέλι καθώς ο Ψηλογένης έπεσε σωστά και έδιωξε

33' Έχει κερδίζει δεκάμετρο πέναλτι η Ομόνοια καθώς έγινε φάουλ και ήταν το 6ο για τον ΑΠΟΕΛ

32' Μεγάλη απόκρουση από τον Σκαμπύλη στο κοντινό πλασέ του Ιακώβου και το 3-3 παραμένει

29' Ο Βάντερσον μέσα σε λίγα λεπτά σκοράρει και άλλο γκολ και με δυνατό σουτ κάνει το 3-3

28' Ο Βάντερσον έκανε το πλασέ, η μπάλα χτυπά στο δοκάρι στη συνέχεια στη πλάτη του Ψηλογένη και πέρασε τη τελική γραμμή για το 2-3

27' Παίζει με πέντε πλέον στις επιθέσεις της η Ομόνοια

25' Γκολ για τον ΑΠΟΕΛ καθώς ο Φαμπρίτσιο απέναντι από τον Σκαμπύλη δεν θα λαθέψει και με δυνατό διαγώνιο σουτ θα κάνει το 1-3

24' Γκολ για τον ΑΠΟΕΛ με τον Ιακώβου από κοντά να σπρώχνει τη μπάλα προ κενής εστίας στα δίχτυα της Ομόνοιας για την ολική ανατροπή στο παιχνίδι μας

22' Κίτρινη στον Μαντέλι, στον Μανώλη και τον Ομήρου

21' Έναρξη στο δεύτερο ημίχρονο

- Λήξη στο πρώτο ημίχρονο με τις δύο ομάδες να μένουν στο 1-1

19΄ Δεύτερο δοκάρι για τον ΑΠΟΕΛ με το σουτ του Ιακώβου να σταματά στην οριζόντια δοκό και παραμένει έτσι το 1-1

18' Γκολ για τον ΑΠΟΕΛ καθώς στην αντεπίθεση ο Άγγελος Περικλέους τελειώνει με ιδανικό τρόπο τη φάση για το 1-1

16' Δοκάρι για τον ΑΠΟΕΛ με τον Περικλέους να κάνει το πλασέ όμως η μπάλα δεν του έκανε τη χάρη και έτσι παραμένει το 1-0 για την Ομόνοια

14' Ο Αλεξίου έκανε το πλασέ, η μπάλα έφυγε λίγο έξω από το δεξί κάθετο δοκάρι της εστίας του ΑΠΟΕΛ

12' Και οι δύο ομάδες χάνουν τις δικές τους ευκαιρίες, παραμένει το 1-0 για την Ομόνοια

9' Το σουτ από τον Γκάνζο, με τα πόδια διώχνει ο Σκαμπύλης

5' Παραμένει το 1-0 για την Ομόνοια με τον ρυθμό να είναι καλός

2' Γκολ για την Ομόνοια που κάνει το 1-0 με το ''καλημέρα''. Δράστης ο Μαντέλι ο οποίος με δυνατό σουτ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα του ΑΠΟΕΛ

1' Έναρξη στο παιχνίδι