Εξαιρετικό ματς με ανατροπές και τελικό νικητή τον ΑΠΟΕΛ

Ο Αραράτ υποδέχθηκε τον ΑΠΟΕΛ στο ''Λευκόθεο'' για την 1η αγωνιστική του φετινού πρωταθλήματος φούτσαλ.

Οι δύο μονομάχοι μας χάρισαν ένα πολύ όμορφο θέαμα με ανατροπές και εξαιρετικά γκολ με τελικό νικητή τον ΑΠΟΕΛ. Πρωταγωνιστής ο Φαμπρίτσιο που με τέσσερα προσωπικά γκολ έδωσε το τρίποντο στους γαλαζοκίτρινους της Λευκωσίας και ξεκίνησαν με το δεξί τον φετινό ''μαραθώνιο''.

Αναλυτικά:

- Τέλος στο παιχνίδι με τον ΑΠΟΕΛ να κερδίζει με 6-4

39' Ο Φαμπρίτσιο με δυνατό σουτ κάνει το 6-4 και δίνει σημαντικό προβάδισμα στον ΑΠΟΕΛ λίγο πριν το φινάλε

39' Ο Ομήρου έκανε το πλασέ, ο Ούριελ πήγε να απομακρύνει όμως έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του και έτσι ο ΑΠΟΕΛ κερδίζει με 5-4. Το γκολ πιστώνεται στον Ομήρου γιατί η μπάλα είχε πορεία προς τα δίχτυα

38' Ο Ομήρου από κοντά με πλασέ κάνει το 4-4 και ισοφαρίζει τον αγώνα για τον ΑΠΟΕΛ

37' Ο Τζάκσον από μακριά πήγε να σκοράρει, όμως η μπάλα πέρασε λίγο έξω και παρέμεινε το 4-3 για τον Αραράτ

36' 4-3 μειώνει ο ΑΠΟΕΛ με δυνατό σουτ του Φαμπρίτσιο

35' Ο Αραράτ με συρτό σουτ του Ούριελ κάνει το 4-2 και έχει πλέον σοβαρό προβάδισμα για τη νίκη

34' Ο Αραράτ με μια πολύ καλή αντεπίθεση τελείωσε ιδανικά τη φάση και έγινε το 3-2 με δράστη τον Χριστοδούλου

33' Παραμένει το 2-2 στο παιχνίδι

26' Δοκάρι για τον Αραράτ με το αριστερό δυνατό σουτ του Ούριελ να μη βρίσκει στόχο

25' Το γύρισμα του Τζάκσον, η μπάλα χτύπησε σε πόδια παίκτη του ΑΠΟΕΛ και κατέληξε στα δίχτυα για το 2-2

21΄Ο Φαμπρίτσιο με δυνατό σουτ νίκησε τον Χριστοφή και έκανε το 2-1 για τον ΑΠΟΕΛ

21' Έναρξη στο δεύτερο ημίχρονο

- Τέλος πρώτου ημιχρόνου με το σκορ να είναι στο 1-1

19' Φοβερή φάση για τον ΑΠΟΕΛ καθώς ο Ιακώβου προ κενής εστίας αστόχησε

19' Ο Ούριελ έχασε μεγάλη φάση για τον Αραράτ καθώς απέναντι από τον Ψηλογένη αστόχησε

18' Στο 1-1 η αναμέτρηση

14' Ο Γκρέκος από κοντά δεν κατάφερε να βάλει μπροστά στο σκορ τον Αραράτ και έχασε μεγάλη ευκαιρία

13' Πάντα στο 1-1 το ματς

9' Σουτ από τον Περικλέους, σε κόρνερ ο Χριστοφή

8' Παραμένει το 1-1 στο παιχνίδι

5' Νέο καλό σουτ από τον Τζάκσον, σε κόρνερ με δυσκολία ο Ψηλογένης

4' Ο Τζάκσον με όμορφη ατομική ενέργεια κάνει το 1-1 για τον Αραράτ και φέρνει το ματς στα ίσα

2' Γκολ για τον ΑΠΟΕΛ με το δυνατό σουτ του Φαμπρίτσιο να καταλήγει στα δίχτυα για το 1-0

1' Έναρξη στον αγώνα