Φοβερό παιχνίδι στο ''Κίτιον'', πήραν από ένα πόντο ΑΕΚ και Ανόρθωση

Η ΑΕΚ ως τυπικά γηπεδούχος φιλοξένησε την Ανόρθωση για την 6η αγωνιστική του πρωταθλήματος φούτσαλ με τους δύο μονομάχους να μένουν στο 4-4..

Το SPORTIME σας μετέφερε λεπτό προς λεπτό την εξέλιξη το ντέρμπι αυτό με τις δύο ομάδες να δείχνουν πόσο πολύ ήθελαν το τρίποντο, όμως τελικά είχαν από ένα καλό ημίχρονο και πήραν από ένα βαθμό σε ένα ντέρμπι με τα όλα του.

Η ενημέρωση από την Ανόρθωση:

''Σε ένα αμφίρροπο παιχνίδι η ομάδα μας συμβιβάστηκε στην ισοπαλία με την ΑΕΚ, με 4-4.

Αν και ξεκινήσαμε καλύτερα το παιχνίδι και είχαμε τις ευκαιρίες και τις προϋποθέσεις να προηγηήθουμε, οι τυπικά γηπεδούχοι ήταν αυτοί προηγήθηκαν στο σκορ με 1-0. Παρά τη ψυχρολουσία, η ομάδα μας ανασυντάχθηκε άμεσα και ανέτρεψε τα εις βάρος της δεδομένα πριν την λήξη του ημιχρόνου, χάρις σε δύο γκολ του Γκαούτσο. Ωστόσο αναγκαστήκαμε να συνεχίσουμε το παιχνίδι, χωρίς τον Ζιαν Κάρλος που αποχώρησε τραυματίας.

Στο δεύτερο ημίχρονο δεχθήκαμε νωρίς την ισοφάριση. Προηγηθήκαμε εκ νέου με τον Γκαούτσο, ωστόσο η ΑΕΚ κατάφερε να ισοφαρίσει. Τα τελευταία λεπτά της αναμέτρησης, ήταν δραματικά και αμφίρροπα, με την ομάδα μας να προηγείται με 4-3 χάρις σε γκολ του Κουλουμπρή, ωστόσο να δέχεται την ισοφάριση, με την ΑΕΚ αγωνιζόμενη με flying goalkeeper.

Το σκορ δεν άλλαξε ούτε στα τελευταία λεπτά του αγώνα και έτσι η ομάδα μας συμβιβάστηκε στην ισοπαλία''.

Η ενημέρωση της ΑΕΚ:

''Συμβιβασμός με ισοπαλία 4-4 για την ΑΕΚ FUTSAL, στο ντέρμπι της 6ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος με αντίπαλο την Ανόρθωση στο Κίτιον.

Σκόρερ για την ομάδα μας που έφτασε στους 7 βαθμούς στην βαθμολογία οι Γκόμες, Ανδρέου, Κίτας και Σκαρπάρης.

Την επόμενη αγωνιστική (8η) ακολουθεί εκτός έδρας ντέρμπι με αντίπαλο το ΑΠΟΕΛ (Πέμπτη 28/11, 19:00)''.

Αναλυτικά:

- Τέλος στο παιχνίδι με την ΑΕΚ και την Ανόρθωση να μένουν στο 4-4 μετά πό ένα φοβερό παιχνίδι

37' Φοβερό παιχνίδι με την ΑΕΚ να φέρνει το ντέρμπι στα ίσα καθώς ο Σκαρπάρης σκόραρε για το 4-4

37΄ Εκ νέου προβάδισμα για την Ανόρθωση με δράστη τον Κουλουμπρή ο οποίος κάνει το 3-4

36' Ισοφαρίζει σε 3-3 ο Κίτας για την ΑΕΚ

35' Ο Γκαούτσο με τρίτο προσωπικό τέρμα δίνει ξανά προβάδισμα στην Ανόρθωση με 2-3

33' Μεγάλες ευκαιρίες και για τις δύο ομάδες, το ντέρμπι είναι ανοιχτό και για τα τρία αποτελέσματα

27' Κίτρινη στον Λουκά της Ανόρθωσης

26' Ισοφαρίζει η ΑΕΚ σε 2-2 με το διαγώνιο σουτ του Αντρέου να καταλήγει στα δίχτυα

25' Παραμένει το 1-2 στο παιχνίδι

21' Έναρξη στο δεύτερο μέρος του ντέρμπι

- Λήξη στο πρώτο ημίχρονο με την Ανόρθωση να κερδίζει με 1-2 την ΑΕΚ

19' Κίτρινη κάρτα στον Κόκκινο της Ανόρθωσης

19' Πολύ καλό σουτ από τον Κίτα, με τα πόδια διώχνει ο Οδυσσέως

18' Πλέον η Αμμοχωστιανή ομάδα είναι μπροστά στο σκορ

16' Ο Γκαούτσο με δυνατό σουτ μέσα σε ένα λεπτό σκοράρει για δεύτερη φορά και κάνει το 1-2 για την Ανόρθωση

15' 1-1 για την Ανόρθωση με σκόρερ τον Γκαούτσο που με εύστοχο πλασέ νίκησε τον Κωνσταντίνου και ισοφάρισε

12' 1-0 για την ΑΕΚ με δράστη τον Μπρούνο ο οποίος πλάσαρε εύστοχα τον αντίπαλο κίπερ

11' Παραμένει το 0-0 σε ένα παιχνίδι που έχει καλό ρυθμό

7' Κίτρινη στον Αντρέου της ΑΕΚ

6' Σουτ του Μορέιρα από πλευράς ΑΕΚ, η μπάλα φεύγει λίγο έξω

2΄Μεγάλη φάση για την Ανόρθωση με τον Κάρω από κοντά να αστοχεί

1' Έναρξη στο ματς, η Ανόρθωση στη σέντρα