Νίκη με ανατροπή για την Ομόνοια στο ντέρμπι με την ΑΕΚ!

Η Ομόνοια υποδέχθηκε την ΑΕΚ για την 11η αγωνιστική του πρωταθλήματος φούτσαλ και πήρε τη νίκη με 6-3.

Το SPORTIME σου μετέφερε λεπτό προς λεπτό την εξέλιξη του ντέρμπι που έγινε στο ''Τάσος Παπαδόπουλος - Ελευθερία''.

Αναλυτικά:

- Τέλος στο ντέρμπι με τους πράσινους να κερδίζουν με 6-3 την ΑΕΚ

38' Ο Αλεξίου από κοντά κάνει το 6-3 για την Ομόνοια

33' Η Ομόνοια θα κάνει το 5-3 με τον Σκαμπύλη να κάνει το πλασέ και σε άδειο τέρμα να δίνει ''αέρα'' δύο γκολ στους γηπεδούχους

29' Παραμένει το 4-3 για τους γηπεδούχους

21' Έναρξη στην επανάληψη

- Ημίχρονο στο ματς, μπροστά η Ομόνοια κόντρα στην ΑΕΚ με 4-3

19' Ο Μαντέλι αστοχεί αυτή τη φορά και παραμένει έτσι το 4-3

19' Κίτρινη στον Λούκας για χέρι και νέο δεκάμετρο για την Ομόνοια

19' Κερδισμένο δεκάμετρο για την Ομόνοια με τον Μαντέλι να σκοράρει και να κάνει το 4-3. Ολική ανατροπή για τους γηπεδούχους που πλέον είναι μπροστά στο σκορ

16' Ο Βάντερσον από κοντά ισοφαρίζει σε 3-3 για την Ομόνοια με όμορφο πλασέ

16' Κίτρινη στον Σκαρπάρη

14' Αυτή τη φορά ο Σκαμπύλης θα το πιάσει και παραμένει έτσι το 2-3

14' Νέο δεκάμετρο πέναλτι για την ΑΕΚ στο ντέρμπι

13' Ο Μαντέλι με το δεύτερο του προσωπικό γκολ μειώνει σε 2-3 για την Ομόνοια καθώς με κεφαλιά νίκησε τον Κωνσταντίνου

12' Ο Λούκας κερδίζει τον Σκαμπύλη και κάνει το 1-3

12' Κερδισμένο δεκάμετρο πέναλτι για την ΑΕΚ καθώς η Ομόνοια συμπλήρωσε έξι ομαδικά φάουλ

10΄ Η ΑΕΚ θα πάρει ξανά το προβάδισμα μετά από αυτογκόλ του Μανώλη και έτσι προηγείται με 1-2 της Ομόνοιας

8' Καλό το πλασέ από τον Σκαρπάρη, διώχνει σε κόρνερ ο Σκαμπύλης

6' Ο Μαντέλι ισοφαρίζει σε 1-1 για την Ομόνοια με κοντινό πλασέ

6' Καλό σουτ από τον Σέζαρ, δύσκολα σε κόρνερ ο Κωνσταντίνου

5' Κίτρινη στον Βάντερσον για φάουλ στον Πλατή

4' Γκολ για την ΑΕΚ και 0-1 με δράστη τον Λούκας ο οποίος με συρτό σουτ νίκησε τον Σκαμπύλη

3' Προσπαθούν να βρουν τα πατήματα τους οι δύο ομάδες στην αρχή του ντέρμπι