Τέταρτη και πιο σημαντική

Στη Λευκωσία για να σφραγίσει την πρόκριση στην προημιτελική φάση του κυπέλλου θα ταξιδέψει σήμερα ο Απόλλωνας. Οι κυανόλευκοι θα φιλοξενηθούν από την Ομόνοια και με ασπίδα του 1-0 του πρώτου αγώνα, έχουν σημαντικό πλεονέκτημα για την εξασφάλιση του πολυπόθητου εισιτηρίου.

Όλα τα δεδομένα είναι στην πλευρά του Απόλλωνα, χωρίς αυτό βέβαια να προεξοφλεί το σημερινό αποτέλεσμα. Οι γαλάζιοι για να αποκλειστούν πρέπει να χάσουν με δυο γκολ διαφορά ή στη διαδικασία των πέναλτι, αφού πρώτα κερδίσει η Ομόνοια με 1-0 στο 90λεπτο.

Γι’ αυτό η ομάδα του Σωφρόνη Αυγουστή θα πρέπει να παρουσιαστεί με σοβαρότητα και συγκέντρωση, αλλά και αποφασιστικότητα και να δώσει συνέχεια στο πολύ καλό 2ο ημίχρονο που έκανε κόντρα στον ίδιο αντίπαλο την περασμένη Κυριακή.

Ο Απόλλωνας θα ταξιδέψει στη Λευκωσία για τη νίκη. Θεωρείται απίθανό να κλειστεί και να περιμένει. Άλλωστε ποτέ δεν έδειξε τέτοια σημάδια με τον Αυγουστή στον πάγκο. Έτσι θα κάνει και σήμερα. Θα μπει να κερδίσει και πετύχει την 4η φετινή νίκη σε ισάριθμα κόντρα στην Ομόνοια, η οποία θα είναι και η πιο σημαντική με βάση τη σημασία του αγώνα.