Με Καρμιώτισσα ο Απόλλωνας

Με δεύτερη νίκη στους 8 του κυπέλλου πέρασε η Καρμιώτισσα επί του Εθνικού Άχνας.

Η ομάδα της Λεμεσού επικράτησε και στον επαναληπτικό που έγινε στο Δασάκι με 3-1, αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ και προκρίθηκε στα προημιτελικά.

Τα εμπόδιο της σαφώς και θα είναι πιο δύσκολο αφού θα αντιμετωπίσει τον Απόλλωνα.

Στο σημερινό παιχνίδι ο Εθνικός άνοιξε το σκορ στο 66ο λεπτό με τον Κυπριανού. Στο 75ο λεπτό η Καρτμιώτισσα έφερε τον αγώνα στα ίσια ισοφαρίζοντας σε 1-1 με τον Ταξιάρχη.

Δυο λεπτά αργότερα ο Μασίνουα έκανε το 1-2 και στις καθυστερήσεις της αναμέτρησης ο Βατής διαμόρφωσε το τελικό 1-3, με την ομάδα της Καρμιώτισσας να πανηγυρίζει μια μεγάλη πρόκριση.

Με δέκα παίκτες ολοκλήρωσε τον αγώνα ο Εθνικός αφού αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα ο Ιωάννου Πέτρος.