"Καθάρισε" την πρόκριση η ΑΕΛ

Η ΑΕΛ κέρδισε με 4-0 τον Ερμή για το πρώτο παιχνίδι κυπέλλου και πήρε τεράστιο προβάδισμα πρόκρισης στα ημιτελικά της διοργάνωσης.

Η ομάδα του Κέρκεζ χωρίς να ανεβάσει ρυθμούς, πήρε μια εύκολή νίκη και βρίσκεται με το ενάμιση πόδι στα ημιτελικά, αφού απομένει και ο επαναληπτικός σε μια βδομάδα. Το σκορ άνοιξε στο 2’ ο Αγκάνοβιτς, ενώ οι Γουήλερ και Χουράδο έκαναν το 3-0 για να βάλει το κερασάκι στην τούρτα ο Αγκάνοβιτς στο 88’.

Δείτε ΕΔΩ το LIVE.

Καθάρισε από το ημίχρονο

Η ΑΕΛ έδειξε από πολύ νωρίς τις προθέσεις που είχε στο πρώτο παιχνίδι για τα προημιτελικά του κυπέλλου κόντρα στον Ερμή, αφού μόλις στο 2’ άνοιξε το σκορ με τον Αγκάνοβιτς. Στη συνέχεια ο ρυθμός έπεσε για να φτάσουμε στο τελευταίο δεκάλεπτο του ημιχρόνου, όπου η ΑΕΛ καθάρισε τον αγώνα. Στο 34’ με Γουήλερ και στο 45’ με Χουράδο, η ομάδα του Κέρκεζ έκανε το 3-0 και καθάρισε από νωρίς την υπόθεση πρόκριση.

Το κερασάκι στην τούρτα

Ο Αγκάνοβιτς έβαλε το κερασάκι στην τούρτα με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι στο 88’, κάνοντας το 4-0.