Στα ημιτελικά με δεύτερη ισοπαλία η Ένωση!

Η Ένωση, με δεύτερη ισοπαλία κόντρα στην Πάφο, πανηγύρισε μεγάλη πρόκριση στα ημιτελικά του κυπέλλου. Οι βυσσινί εξήλθαν ισόπαλοι 1-1 και σε συνδυασμό της εκτός έδρας ισοπαλίας (2-2) πήρε το εισιτήριο της πρόκρισης στα ημιτελικά.

Η Πάφος άνοιξε το σκορ στο 9’ με τον Ράσιτς, αλλά ο Κολοκούδιας χάρισε την πρόκριση από το σημείο του πέναλτι στο 59’.

Μπείτε ΕΔΩ στο LIVE.

Φουριόζα η Ένωση, γκολ η Πάφος

Η Ένωση ήταν αυτή που μπήκε πολύ δυνατά στο παιχνίδι και μόλις στο 2ο λεπτό έχασε τεράστια ευκαιρία με κοντινή κεφαλιά του Πίττα, η οποία κατέληξε στο δοκάρι. Με την πάροδο των πρώτων λεπτών, η Πάφος ισορρόπησε το παιχνίδι και στην πρώτη της ευκαιρία σκόραρε με τον Ράσιτς στο 9’. Από εκείνο το σημείο και μετά, η Πάφος έλεγχε τον ρυθμό του αγώνα, δυσκολεύοντας την Ένωση αφού η πίεση των Νέμετς και Ράσιτς ήταν αφόρητη στα στόπερ των γηπεδούχων. Στα τελευταία στάδια του ημιχρόνου, η Ένωση βρήκε 2-3 πολύ καλές ευκαιρίες να ισοφαρίσει, αλλά ο Μολ κράτησε το 0-1.

Στα ίσα από την άσπρη βούλα

Η Ένωση μπήκε δυνατά στο δεύτερο ημίχρονο, έβαλε πίεση στην Πάφο και στο 59’ έφερε το παιχνίδι στα ίσα στο 59’ από το σημείο του πέναλτι. Ο Γιώργος Κολοκούδιας ευστόχησε από την άσπρη βούλα και έκανε το 1-1.

Πίεσε η Πάφος, κράτησε η Ένωση

Η Πάφος μετά το γκολ που δέχθηκε πίεσε την άμυνα της Ένωσης, η οποία κατάφερε να κρατήσει το 1-1 και μαζί τη μεγάλη πρόκριση στους 4. Στο 83’ η Πάφος έμεινε με δέκα παίκτες και το έργο της Ένωσης έγινε πιο εύκολο, κρατώντας το 1-1 και τη μεγάλη πρόκριση.