Σε στυλ προπόνησης η... Δόξα, μεγάλο παιχνίδι στο "Αμμόχωστος"

Η Δόξα καθάρισε από πολύ νωρίς την υπόθεση πρόκριση αφού στο πρώτο ημίχρονο ήδη προηγείτο με 0-3, επιβεβαιώνοντας τον τίτλο του φαβορί στο στάδιο "Στέλιος Κυριακίδης", απέναντι στον Ακρίτα Χλώρακας. Η ομάδα της Κατωκοπιάς έκανε πάρτι και σε στυλ προπόνησης κέρδισε στον νοκ άουτ αγώνα 0-7 και θα δει αύριο τ' όνομα της στην κλήρωση του κυπέλλου. Παπαφώτης, Καρλίτος (2), Ίταλο (2), Μιχαήλ, Μουκτάρης οι σκόρερ.

Στο ματς στο "Αμμόχωστος" η Ένωση με τη ψυχή στο στόμα κατάφερε να πάρει την πρόκριση στην β’ φάση του κυπέλλου, επικρατώντας με ανατροπή του Οθέλλου 2-3. Δύο φορές βρέθηκε μπροστά στο σκορ η ομάδα της Αθηένου, απάντησαν οι «βυσσινί» και στο 84' κατάφεραν να κάνουν την ανατροπή.

Ακρίτας Χλώρακας - Δόξα Κατωκοπιάς 0-7

ΤΕΛΙΚΟ, στη Δόξα το εισιτήριο πρόκρισης

Και έβδομο γκολ με εύστοχο πλασέ του Ίταλο

83' ΓΚΟΛ και έκτο γκολ για τη Δόξα με τον Μουκτάρη που κάνει πάρτι στο "Στέλιος Κυριακίδης"

ΓΚΟΛ για τη Δόξα και 0-5 με τον Μιχαήλ

ΓΚΟΛ και 0-4 για τη Δόξα από το σημείο του πέναλτι

ΗΜΙΧΡΟΝΟ 0-3 για τη Δόξα

35' ΓΚΟΛ και 0-3 ξανά με τον Καρλίτος

33' ΓΚΟΛ και 0-2 για τη Δόξα με κεφαλιά του Καρλίτος

21' Καλή στιγμή για τον Ακρίτα, ο Αχιλλέας Μιχαήλ έκανε το σουτ εκτός περιοχής με την μπάλα να σταματά στο δοκάρι της εστίας του Παρασκευά

6' ΓΚΟΛ για τη Δόξα και 0-1 από την άσπρη Βούλα και τον Παπαφώτη

​Έναρξη αγώνα

Ακρίτας: Κίζεφ, Τάνο, Αράμπα, Χριστόδουλου, Σερφά, Τζόνσον, Ντιαρά, Μιχαήλ, Ταουίλ, Βασιλείου, Βάσου

Δόξα: Παρασκευά, Μουκτάρης, Φιντέλις, Ίταλο, Παπαφώτης, Καρλίτος, Τραϊτσέφκσι, Μέσκα, Μιντίκκης, Καρλάο, Χριστοφή

Οθέλλος  Αθηαίνου - Ε.Ν. Παραλιμνίου 2-3

ΤΕΛΙΚΟ το εισιτήριο πάει στην ΕΝΠ

90+3' Δοκάρι για τον Οθέλλο

84' ΓΚΟΛ για την Ένωση και 2-3 ανατροπή με τον Ριέρα να κάνει το σουτ με το δεξί, στέλνοντας την μπάλα στα δίχτυα

77' ΓΚΟΛ και φέρνει το παιχνίδι στα ίσα η ΕΝΠ με τον Ρουσιά και 2-2

68' ΓΚΟΛ για τον Οθέλλο και 2-1 με διαγώνιο σουτ του Μιχαίλοβιτς

64' ΓΚΟΛ για την Ένωση και 1-1 με τον Θεοδώρου

49' ΓΚΟΛ και 1-0 ο Οθέλλος με κοντινό πλασέ του Τιάγο

ΗΜΙΧΡΟΝΟ

11' Απευθείας εκτέλεση φάουλ από τον Γιοντλόφσκι, αποκρούει σωτήρια ο Πέτρου

6' Κεφαλιά Παπαγεωργίου, η μπάλα πάνω από την εστία του Πέτρου

Οθέλλος: Κόβατς, Χατζηγιαννακού, Παπαγεωργίου, Χατζηττοφής, Μιχαΐλοβιτς, Νταμάχου, Γιοντλόφσκι, Κοκκορής, Φιάκας, Μοντέιρο, Τιάγκο

ΕΝΠ: Πέτρου, Α. Κυριάκου, Μιτρέφσκι, Μουλαζίμης, Σταρόκιν, Κοσμά, Ριέρα, Βαρέλα, Κουμής, Ουντότζι, Σεπάνιακ