Με ανατροπή και με δεύτερη νίκη

Στους «8» του κυπέλλου Coca Cola με χαρακτηριστική ευκολία και με δυο νίκες προκρίθηκε η ΑΕΛ επί της Αλκής. Σήμερα οι κίτρινοι της Λεμεσού κέρδισαν με ανατροπή 2-1 και σε συνδυασμό του 5-1 του πρώτου αγώνα, πέρασε θριαμβευτικά με συνολικό σκορ 7-2. Αλλαγή διαιτητή προέκυψε στο 24ο λεπτό μετά τον τραυματισμό του Κώστα Ροβέρτου, ο οποίος αντικαταστάθηκε από τον Αβραάμ Τσούκκα.

Στο απογευματινό παιχνίδι η ΑΕΛ είχε ως πρωταγωνιστή τον Μηνά Αντωνίου. Ο ακραίος μέσος των γηπεδούχων σκόραρε δις σε διάστημα τεσσάρων λεπτών (47’ και 51’), ανέτρεψε το προβάδισμα της Αλκής που προηγήθηκε με τον Βαλέντε στο 45+’ και έστειλε την ομάδα του στην προημιτελική φάση του κυπέλλου με δεύτερη νίκη.

Τέλος αγώνα 2-1

51' ΓΚΟΛ 2-1 γυρίζει το παιχνίδι η ΑΕΛ και πάλι με τον Αντωνίου

47' ΓΚΟΛ! Ισοφαρίζει σε 1-1 η ΑΕΛ με τον Μηνά Αντωνίου

Ημίχρονο 0-1

45+1' ΓΚΟΛ!  Η Αλκή με σουτ του Βαλέντε εκτός περιοχής ανοίγει το σκορ 0-1

Μετά από 12 λεπτά ξεκίνησε το παιχνίδι με αλλαγή διαιτητή. Ο Τσούκας στη θέση του Ροβέρτου

25′ Διακοπή λόγω τραυματισμού του διαιτητή Κώστα Ροβέρτου.