Β' Κατηγορία: Μόνος στην κορυφή ο Οθέλλος στην 3η η ΠΑΕΕΚ

Με έξι αναμετρήσεις συνεχίστηκε σήμερα η 13η αγωνιστική του Πρωταθλήματος Β' Κατηγορίας.

Μόνος στην κορυφή με 28 βαθμούς ο Οθέλλος Αθηαίνου μετά τη νίκη του επί του Κούρη Ερήμης και την ισοπαλία του Άρη (26 βαθμοί) με τον Διγενή Ακρίτα Μόρφου.

Ο Οθέλλος με σκόρερ τον Μάρκο Μιχαήλ στο ξεκίνημα του δεύτερου ημιχρόνου επικράτησε με 2-1 του Κούρη Ερήμης, που μείωσε στο τελευταίο λεπτό.

Στην τρίτη θέση με 23 βαθμούς ανέβηκε η ΠΑΕΕΚ μετά την εκτός έδρας νίκη της επί της Αναγέννησης Δερύνειας.

ΘΟΪ Λακατάμιας - Αλκή Ορόκλινης 2-4

Ο αγώνας Αχυρώνας Λιοπετρίου - Ομόνοια Αραδίππου θα διεξαχθεί την Κυριακή 20 Δεκεμβρίου.

Η αυλαία άνοιξε την Παρασκευή με το εκτός έδρας 2-1 της Αγίας Νάπας επί του Ονήσιλου. Αναβλήθηκε ο αγώνας Ακρίτας Χλώρακας - Ομόνοια Ψευδά.