Τρίποντο με Κβάσουκ και Καρασάουσκας

Με την διεξαγωγή ενός αγώνα, άνοιξε η αυλαία της 2ης αγωνιστικής στο πρωτάθλημα Β' κατηγορίας.

Στο Τσίρειο στάδιο, η γηπεδούχος FREEDOM24 ΕΝΥ Διγενής Ύψωνα επικράτησε με 2-0 της ΕΝΑΔ Πόλης Χρυσοχούς.

Το σκορ άνοιξε στο 5ο λεπτό της αναμέτρησης με πλασέ του Κβάσουκ. Το 1-0 ήταν αποτέλεσμα ημιχρόνου. Στην επανάληψη και συγκεκριμένα στο 68' ήρθε και το δεύτερο γκολ για την ΕΝΥ με δυνατό πλασέ του Καρασάουσκας. Αυτό ήταν και το τελικό αποτέλεσμα.

H εξέλιξη του αγώνα:

- Αρχίζει ο αγώνας
5' ' ΓΚΟΛ 1-0 για την ΕΝΥ με πλασέ του Κβάσουκ.
- Τέλος ημιχρόνου.
- Αρχίζει το δεύτερο ημίχρονο.
68' ΓΚΟΛ 2-0 η ΕΝΥ με με πλασέ του Καρασάουσκας.