Διγενής Μόρφου - Πέγεια 2-2: Ματσάρα και μοιρασιά στο Μακάρειο

Μετά από ένα συναρπαστικό παιχνίδι στο Μακάρειο Στάδιο Διγενής Ακρίτας και Πέγεια 2014 εξήλθαν ισόπαλες 2-2 για την 11η αγωνιστική του πρωταθλήματος Β΄κατηγορίας.

Η ομάδα του Νώντα Χριστινάκη βρέθηκε να προηγείται με 2-0 στη διάρκεια του πρώτου ημιχρόνου χάρη σε τέρματα των Νεοφύτου και Κοστίν.

Στην επανάληψη η ομάδα του Πάντσεον ανέβηκε και με τον Μάγκανιτς να πετυχαίνει δυο τέρματα, κατάφερε να επιστρέψει από ένα χαμένο παιχνίδι και να πάρει ένα βαθμό.

Η ιστοσελίδα μας θα σας μεταφέρει την εξέλιξη του αγώνα:

Σε πολύ λίγο στις 19:00 ξεινάει η αναμέτρηση μεταξύ του Διγενή και της Πέγειας για την 11η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Β’ κατηγορίας.

1' Έναρξη του αγώνα.

4' Γκολ για τον Διγενή με τον Νοεφύτου.

16' Γκολ για τον Διγενή και πάλι. Ο Κοστίν με εντυπωσιακή απευθείας εκτέλεση φάουλ, έστειλε την μπάλα στο δεξί παραθυράκι του Παπαστυλιανού.

32' Νικολεττίδης έξω Βασιλείου μέσα για την Πέγεια.

45' Δύο λεπτά ο επιπλέον χρόνος από τον διαιτητή της αναμέτρησης.

45' Τέλος πρώτου ημιχρόνου.

46' Έναρξη β' ημιχρόνου.

61' Κίτρινη κάρτα στον Λούκου για την Πέγεια.

69' Μασάμα στη θέση του σκόρερ Νεοφύτου για τον Διγενή

69' Μιχαηλίδης στη θέση του Λούκου για την Πέγεια

70' Γκολ για την Πέγεια με τον Μάγκανιτς να μειώνει στο σκορ και να βάζει ξανά την ομάδα του στο παιχνίδι.

82' Νάντο και Νικολάου εκτός και στη θέση τους οι Μενοίκου και Αντωνίου.

Οι αρχικές 11άδες:

Διγενής Μόρφου: Θεοκλή, Ναμπί, Αδάμος Νεόφύτου, Γκουιντέλα,  Αντρέας Νεοφύτου, Ντονκόρ, Τσόκκας, Χατζηκωνσταντή, Γκουγκούρης, Χατζηδημητρίου, Κοστίν

Πέγεια: Παπαστυλιανού, Καμίλο, Ευσταθίου, Μίλλερ, Αγγελόπουλος, Μάγκανιτς, Ζήνωνος, Λούκου, Βασιλείου, Βάσου, Νικολεττίδης