Σημαντικό διπλό με δέκα παίκτες ο Ερμής!

Ο Οθέλλος υποδέχθηκε τον Ερμή στην Αθηαίνου για την 10η αγωνιστική της Β' Κατηγορίας με τους φιλοξενούμενους να κερδίζουν με 1-3.

Ο Ερμής προηγήθηκε στο 4ο λεπτό με τον Γιέμπλι, έμεινε με δέκα παίκτες ελέω αποβολής του Μπουλά στο 49' ενώ ο Οθέλλος ισοφάρισε στο 60' με τον Κυπριανού. Οι φιλοξενούμενοι με δύο γκολ (Γεωργίου 62' και Παπαθανασίου 77') πήραν ξεκάκαθαρο προβάδισμα και σφράγισαν μια μεγάλη επιτυχία.

Το SPORTIME σας μεταφέρει λεπτό προς λεπτό την εξέλιξη του αγώνα:

- Τέλος στο παιχνίδι με τον Ερμή να παίρνει μεγάλη νίκη στην Αθηαίνου με 1-3 κόντρα στον Οθέλλο

90+3' Κίτρινη στον προπονητή του Οθέλλου Απόστολο Μακρίδη, για διαμαρτυρίες

90' Επτά λεπτά οι καθυστερήσεις

88' Ο Άισλαν από πλευράς των γηπεδούχων αποχώρησε τραυματίας, δεν έχει άλλη αλλαγή ο Οθέλλος και έτσι συνεχίζουν με δέκα και αυτοί

85' Ο Ερμής ελέγχει το παιχνίδι και το υπέρ του αποτέλεσμα

77' Αλλαγή για τον Οθέλλο. Έξω ο Ευθυμίου μέσα ο Τζοντλόφσκι

77' Γκολ για τον Ερμή και 1-3! Ο Παπαθανασίου στο δεύτερο δοκάρι έπιασε την κεφαλιά και νίκησε στο Λοϊζου

75' Το σουτ του Χατζηγιαννακού σταματά στον Πάρντο

70' Αλλαγή για τον Ερμή. Έξω ο Γεωργίου, μέσα ο Κυριάκου

68' Ο Ερμής προσπαθεί να διαχειριστεί το υπέρ του προβάδισμα

63' Έξω ο Κυριάκου, μέσα ο Τιάγκο για τον Οθέλλο

62' Ο Γεωργίου σκοράρει για τον Ερμή και δίνει ξανά προβάδισμα στους φιλοξενούμενους με 1-2! Φοβερό παιχνίδι στην Αθηαίνου

61' Έξω ο Βουκομπράντοβιτς, μέσα ο Εμπέλα για τον Ερμή

60' Ο Κυπριανού ισοφαρίζει σε 1-1 για τον Οθέλλο με δυνατή κεφαλιά από κοντά

55' Προσπαθεί ο Οθέλλος να ισοφαρίσει, δεν τα καταφέρνει όμως

53' Ο Χατζηγιαννακού από κοντά δεν μπόρεσε να νικήσει τον αντίπαλο κίπερ

49' Δεύτερη κίτρινη και αποβολή για τον Μπουλά, έτσι ο Ερμής θα συνεχίσει με δέκα

46' Έναρξη στο δεύτερο ημίχρονο και αλλαγή για τον Οθέλλο. Έξω ο Φιακάς, μέσα ο Χατζηγιαννακού για τους γηπεδούχους

- Λήξη στο πρώτο ημίχρονο με τον Ερμή να κερδίζει με 0-1 τον Οθέλλο

45' Δύο τα λεπτά των καθυστερήσεων

44' Κίτρινη στον Παπαγεωργίου

42' Πάντα στο 0-1 το ντέρμπι

39' Μεγάλη φάση για τον Ερμή μετά από άστοχη έξοδο του Λοϊζου, όμως η άμυνα του Οθέλλου έδιωξε με δυσκολία

30' Παραμένει το 0-1 στο παιχνίδι

20' Σουτ από τον Κυπριανού, η μπάλα λίγο έξω

19' Καλή εκτέλεση φάουλ από τον Χριστοφή, η μπάλα έξω

14' Κίτρινη στον Βουκομπράντοβιτς

12' Παραμένει το 0-1, πατά καλύτερα ο Ερμής μετά το γκολ του και ελέγχει το ματς

4' Ανοίγει το σκορ ο Ερμής και κερδίζει με 0-1 μετά από δυνατό σουτ του Γιέμπλι

1' Έναρξη στο παιχνίδι