Τρίποντο με τεσσάρα για τον Οθέλλο

Ο Οθέλλος Αθηαίνου υποδέχθηκε τον ΠΟΞ για την 13η αγωνιστική του φετινού πρωταθλήματος Β' Κατηγορίας και πήρε τη νίκη με 4-1.

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ με τον Κυπριανού, ισοφάρισε ο Αντιόλο και οι δύο μονομάχοι πήγαν στα αποδυτήρια με το ισόπαλο 1-1. Στην επανάληψη οι παίκτες του Τούτιτς ήταν καταιγιστικοί, αποτελεσματικοί και σκόραραν τρία γκολ (ένα ο Πουτζιουρής, ένα ο Κουμουρής και ακόμη ένα ο Κυπριανού).

Έτσι ο Οθέλλος πήγε στους 20 βαθμούς, ενώ ο ΠΟΞ προσπάθησε αλλά δεν πήρε κάτι από το ματς και έμεινε στους 12 πόντους.

Οι ενδεκάδες του αγώνα:

Οθέλλος: Λοΐζου, Κυριάκου, Μπάουμαν, Χατζηγιαννακού, Πουτζιουρή, Κυπριανού, Κουμουρής, Χατζηττοφής, Τζιαμάς, Φιάκας, Παπαγεωργίου

Ξυλοτύμπου: Λοΐζου, Μάντζιαλος, Γκαλίτσιος, Ταύρου, Αντιόλο, Τζερόμ, Αλεξίου, Αγαπίου, Βελκόβ, Τσούπρος, Χατζηιωάννου

Το SPORTIME σας μετέφερε λεπτό προς λεπτό την εξέλιξη του αγώνα:

- Τέλος στο παιχνίδι με τον Οθέλλο να κερδίζει με 4-1 τον ΠΟΞ

90' Τρία τα λεπτά των καθυστερήσεων

89' ''Καθάρισε'' τη νίκη το συγκρότημα του Τούτιτς και περιμένουν όλοι πλέον το τελικό σφύριγμα

86' Τραγικό λάθος από τον Λοϊζου με τον Κυπριανού να μην αστοχεί και να κάνει το 4-1 για τους γηπεδούχους

80' Ο Οθέλλος σκοράρει και τρίτο γκολ με τον Κουμουρή να πλασάρει πάνω από το σώμα του Λοϊζου και να δίνει ''αέρα'' δύο τερμάτων (3-1) στους γηπεδούχους

78' Κίτρινη στον Τσούπρο από πλευράς ΠΟΞ

76' Παντα στο 2-1 το ματς, ελέγχουν οι γηπεδούχοι το υπέρ τους σκορ

68' Το σουτ του Χατζηττοφή καταλήγει έξω, παραμένει το 2-1 για τον Οθέλλο

58' Γκολ για τον Οθέλλο με δράστη τον Πουτζιουρή. Ο άσος των γηπεδούχων έκανε το σουτ, η μπάλα χτύπησε στο οριζόντιο δοκάρι και την ώρα που χτύπησε στο έδαφος ο βοηθός διαιτητής υπέδειξε πως πέρασε ολόκληρη. 2-1 για τον Οθέλλο λοιπόν μετά από αυτό το δυνατό σουτ του Πουτζιουρή

54' Πρώτη αλλαγή για τον ΠΟΞ. Έξω ο Χατζηιωάννου, μέσα ο Θεοδώρου

50' Γκολ για τον ΠΟΞ και 1-1 με δυνατό σουτ του Αντιόλο

48' Ο Λοϊζου μαζεύει το σουτ του Κουμουρή

46' Έναρξη στην επανάληψη, χωρίς αλλαγές οι δύο ομάδες σε σχέση με το πως τελείωσαν το πρώτο μέρος

- Τέλος στο πρώτο ημίχρονο με τον Οθέλλο να κερδίζει τον ΠΟΞ με 1-0

45' Δύο λεπτά ο επιπλέον χρόνος

40' Καλός ο ρυθμός στο ματς, οι γηπεδούχοι διατηρούν το προβάδισμα τους με 1-0

33' Παραμένει το 1-0 υπέρ του Οθέλλου στο παιχνίδι

31' 'Εξω ο Μπάουμαν, μέσα ο Ζουντλόβσκι με την αλλαγή αυτή να είναι αναγκαστική για τον Οθέλλο

20' Κίτρινη στον Χατζηιωάννου

18' Λάθος στην άμυνα των φιλοξενουμένων, μόνος απέναντι από τον Λοϊζου θα σημαδέψει σωστά και θα κάνει το 1-0 για τον Οθέλλο

15' Δοκάρι για τον Οθέλλο με τον Κυπριανού να είναι άτυχος και έτσι να παραμένει το 0-0

12' Καλό σουτ από τον Κουμουρή, μαζεύει ο Λοϊζου

11' Πάντα στο 0-0 το παιχνίδι

8' Κίτρινη στον Αντίολο με αποτέλεσμα ο παίκτης του ΠΟΞ να συμπληρώνει απαγορευτικό αριθμό και να απουσιάζει από το επόμενο ματς κόντρα στον Ονήσιλλο

7' Κίτρινη στον Τζαμά του Οθέλλου, ο οποίος ήταν στο όριο και θα απουσιάσει από τον επόμενο αγώνα που θα είναι με την Αναγέννηση

1' Έναρξη στον αγώνα