Σπουδαίο διπλό για Προοδευτικό, νίκες για Παρνασσό και Ευρωπαϊκό

Τις πολύ καλές του εμφανίσεις συνέχισε ο Προοδευτικός ο οποίος πέτυχε σπουδαίο διπλό στο Λύκειο Στροβόλου επί του ΑΠΟΕΛ με 27-18 πανηγυρίζοντας την 5η του νίκη σε 6 αγώνες και βρίσκεται με τους 10 βαθμούς στις ψηλές θέσεις του βαθμολογικού πίνακα έχοντας παιχνίδι λιγότερο. Η Παφιακή ομάδα ήταν από το ξεκίνημα πολύ καλή τακτικά, περιόρισε σημαντικά τον ΑΠΟΕΛ σε άμυνα και επίθεση και κατάφερε να πάρει προβάδισμα 4 τερμάτων με το φινάλε του πρώτου ημιχρόνου (14-10). Συνέχισε μάλιστα στον ίδιο ρυθμό και στο δεύτερο, ανεβάζοντας ακόμα περισσότερο την απόδοση της και φτάνοντας άνετα στο τελικό 27-18. Ασταμάτητος ο Χαράλαμπος Σοφοκλέους ο οποίος πέτυχε διψήφιο αριθμό πόντων αφού τελείωσε τον αγώνα με 10 γκολ.

Εύκολο απόγευμα για Παρνασσό…

Αήττητος συνεχίζει την πορεία του προς τον τίτλο ο Παρνασσός ο οποίος κέρδισε χωρίς να αντιμετωπίσει ιδιαίτερες δυσκολίες τον Μαυρομμάτη Αγίου Παύλου εκτός έδρας με 36-21. Η ομάδα του Σάββα Ζωγράφου συνέχισε την σταθερή καλή της πορεία, έπαιξε όσο χρειαζόταν και έχοντας σε πολύ καλή μέρα τους Μιχαηλίδη και Δημοσθένους που πέτυχαν από 6 γκολ κατέκτησε άνετα τη νίκη.

Επέστρεψε στις νίκες το Ευρωπαϊκό…

Με double score επέστρεψε στις νίκες το Ευρωπαϊκό Πανεπιστήμιο Κύπρου που επιβλήθηκε με 34-17 του Κ.Ν. Αγίων Τριμιθιάς στο κλειστό του Cyprus College. Σοβαρή, πειθαρχημένη με αρκετά καλά διαστήματα η ομάδα του Ευρωπαϊκού Πανεπιστημίου Κύπρου περιόρισε από το ξεκίνημα του αγώνα τον αντίπαλο της, έβαλε πίεση στα ατού των φιλοξενουμένων και κατάφερε να πάρει από νωρίς το προβάδισμα κλείνοντας το ημίχρονο με το 16-7. Συνέχισε μάλιστα στο ίδιο ρυθμό και στο δεύτερο για να φτάσει στο τελικό 34-17 έχοντας ως κορυφαίο της αναμέτρησης τον Λούκα Παρασκευά που πέτυχε 9 τέρματα.