Έπαιξε ένα ημίχρονο με σπασμένο δάχτυλο! (pic)

Όχι απλά σκόραρε, αλλά έπαιξε και τραυματίας για να βοηθήσει τη Νόριτς να αποσπάσει ένα πολύτιμο βαθμό στην έδρα των «Αλεπούδων».

Ο Τεέμου Πούκι άνοιξε το σκορ για τα «Καναρίνια» χθες το απόγευμα στο «Κινγκ Πάουερ» στο 26ο λεπτό του αγώνα, όμως τραυματίστηκε λίγη ώρα αργότερα στο πρώτο ημίχρονο. Τελικά οι δύο ομάδες μοιράστηκαν από έναν βαθμό (1-1 το τελικό αποτέλεσμα), με το αυτογκόλ του Τιμ Κρουλ να έρχεται 12 λεπτά μετά από το τέρμα του συμπαίκτη του και το σερί συνεχόμενων νικών των «Αλεπούδων» στο πρωτάθλημα να σταματάει στις οκτώ.

Ωστόσο ο Φινλανδός στράικερ δεν έδειξε σημάδια πόνου κατά το 2ο σαρανταπεντάλεπτο και μπόρεσε να συμμετάσχει κανονικά στο ματς. Μάλιστα είχε ακόμη δύο ευκαιρίες για γκολ, όμως οι αμυνόμενοι τον πρόλαβαν με τάκλιν σε αμφότερες τις περιπτώσεις.

Μετά το τέλος της αναμέτρησης, ο προπονητής της Νόριτς, Ντάνιελ Φάρκε, αποκάλυψε στους εκπροσώπους του Τύπου: «Φαίνεται πως έχει σπάσει ένα δάχτυλο του ποδιού, κάτι το οποίο είναι μια ανησυχία. Βρίσκεται σε καταπληκτική κατάσταση αυτή τη στιγμή, αλλά πονάει αρκετά. Το γεγονός ότι ήθελε να συνεχίσει να αγωνίζεται, δείχνει το χαρακτήρα του. Το γκολ του προήλθε από μια φανταστική πάσα και ένα φανταστικό τελείωμα. Αν ήταν στο 100% του, ίσως να είχε πετύχει κι άλλα γκολ στο δεύτερο ημίχρονο. Είναι από τη Φινλανδία, οπότε δεν ανησυχώ πολύ».

Καθησυχαστικός για τον τραυματισμό του εμφανίστηκε και ο ίδιος ο Τεέμου Πούκι μετά το τέλος του αγώνα του «Κινγκ Πάουερ».

Η χθεσινή ισοπαλία δεν άλλαξε τη θέση της Νόριτς στο βαθμολογικό πίνακα της Πρέμιερ Λιγκ, καθώς παραμένει 19η, όμως πλέον απέχει τρεις βαθμούς από τη σωτηρία.

Πηγή: Premierleaguefans.gr