Νταμπράουσκας: «Τέτοια παιχνίδια μας βοηθούν να βελτιωνόμαστε...»

Διαβάστε παρακάτω όλα όσα δήλωσε ο Βάλντας Νταμπράουσκας μετά την λήξη του αγώνα απέναντι στην Τορπέντο στην Γεωργία:

Αναλυτικά:

Συγχαρητήρια στην Τορπέντο. Είναι μια καλή ομάδα και της εύχομαι ότι καλύτερο. Το παιχνίδι ήταν όπως το περιμέναμε, ο αντίπαλος διεκδίκησε τις πιθανότητες που είχε. Δεν είμαι ευχαριστημένος με το ξεκίνημα του αγώνα. Κάναμε κάποια αβίαστα λάθη, όμως κάναμε ένα πολύ καλό 2ο μέρος του πρώτου ημιχρόνου με κατοχή της μπάλας, πιέση ψηλά και πίεση στη μπάλα. Μπορούσαμε να κάνουμε το 0-2. Ήρθε ωστόσο το ξεκίνημα του 2ου ημιχρόνου και δεχθήκαμε το γκολ νωρίς και ο αντίπαλος βρήκε κάποιες ευκαιρίες από αντεπιθέσεις. Δεν ένιωσα όμως ότι βρισκόμασταν πραγματικά σε κίνδυνο. Περιμέναμε ότι θα δεχόμασταν πίεση. Τελικά ήρθε το 2ο γκολ και είμαστε χαρούμενοι που πήραμε τη νίκη. Τέτοια παιχνίδια μας βοηθούν να βελτιωνόμαστε και να γινόμαστε καλύτερη ως ομάδα

Ο Μασούρας είχε ένα χτύπημα, δεν έχουμε εικόνα, ακόμα όμως δεν φαίνεται να είναι κάτι ανησυχητικό.

Θέλουμε όσο γρηγορότερα να κλείσει το ρόστερ με τις μεταγραφές. Να αναμένει ο κόσμος επίσημες ανακοινώσεις.