Λογική η απογοήτευση σηκώνει όμως κεφάλι

Στον αγώνα με την PSV απλά επιβεβαιώθηκε ο κανόνας του ποδοσφαίρου. Όταν δεν κάνεις γκολ τις ευκαιρίες που βρίσκει θα το πληρώσεις. Ο Απόλλωνας το πλήρωσε με τον χειρότερο τρόπο. Γιατί με το 3-0 στην πλάτη μόνο με ένα θαύμα θα μιλάμε για πρόκριση στους ομίλους του Γιουρόπα Λιγκ. Ο κόσμος είναι απογοητευμένος γιατί ο Απόλλωνας του πρώτου ημιχρόνου άφησε ελπίδες για κάτι καλό αλλά μέσα σε 15 λεπτά στο β´ μέρος κατέρρευσε σαν χάρτινος πύργος. Λάθη έγιναν και στα τρια τέρματα που δέχθηκαν οι γαλάζιοι με τον Σοφρώνη Αυγουστή να σηκώνει ασπίδα προστασίας στους παίκτες. Λογικό και αυτό μετά από έναν αγώνα κόντρα σε τέτοιο αντίπαλο.

Πλέον ο Απόλλωνας είναι αναγκασμένος να σηκώσει κεφάλι και να δει την επόμενη μέρα. Ο επαναληπτικός είναι σε πρώτο πλάνο ωστόσο στο πίσω μέρος του μυαλού του είναι και ο αγώνας πρωταθλήματος στις 14 Σεπτεμβρίου με την Πάφο στο Τσιρειο. Οι παίκτες θα πάρουν τις απαιτούμενες ανάσες για τον μεγάλο τους στόχο όπου είναι η κατάκτηση του πρωταθλήματος.

Tην πορεία των κυπριακών ομάδων στις κορυφαίες ευρωπαϊκές οργανώσεις στηρίζει η Cablenet