Μπρέσια - Λέτσε 3-0: Πρώτη εντός έδρας νίκη!

Η Μπρέσια έσπασε την εντός έδρα... κατάρα, με τη νίκη με 3-0 επί της Λέτσε και ανέβηκε πάνω από τη ζώνη του υποβιβασμού.

Η Μπρέσια με μία επιβλητική εμφάνιση επικράτησε με 3-0 κόντρα στη Λέτσε και πανηγύρισε νίκη για πρώτη φορά στη σεζόν, μπροστά στους οπαδούς της.

Το ματς

Οι φιλοξενούμενοι μπορεί να είχαν την κατοχή καθ΄ όλη την διάρκεια του αγώνα, αλλά η Μπρέσια ήταν η ομάδα που δημιουργούσε φάσεις και έβαζε γκολ.

Η πρώτη φάση ήταν για τους γηπεδούχους, με τον Μάριο Μπαλοτέλι να εκτελεί το φάουλ και τον Γκάμπριελ να κάνει μία εκπληκτική επέμβαση. Το γκολ τελικά ήρθε στο 32'  με τον Χάνσελορ να σπρώχνει την μπάλα στα δίχτυα, μετά από στημένη φάση.

Μόλις 12 λεπτά αργότερα η Μπρέσια έβαλε γερές βάσεις για τη νίκη, μιας και έκανε το 2-0 με γκολ του Τορρεγκρόσα, μετά από τραγικό λάθος του Γκάμπριελ.

Στο δεύτερο ημίχρονο η Μπρέσια πέτυχε και 3ο γκολ στο 61΄με ωραίο σουτ του Σπάλεκ, μέσα από την περιοχή.

Στη συνέχεια του αγώνα η Λέτσε πίεζε αλλά δεν μπορούσε να πετύχει κάποιο τέρμα παρά τις ευκαιρίες που είχε.

Πηγή: sdna.gr