Γιουβέντους - Ουντινέζε 4-0: Με Ντιμπάλα η πρόκριση!

Με τον Ντιμπάλα να βάζει δύο γκολ και να δίνει ασίστ, η Γιουβέντους διέλυσε 4-0 την Ουντινέζε στο Τορίνο και πέρασε στους «8» του Κυπέλλου.

*Οι Bianconeri θα παίξουν με Ρόμα ή Πάρμα στα προημιτελικά στις 22 Ιανουαρίου.

Στο 16' Ιγουαΐν και Ντιμπάλα έκρυψαν την μπάλα με εκπληκτικό συνδυασμό για να σκοράρει με βολέ ο πρώτος, ενώ στο 26' το αμφισβητούμενο πέναλτι που πήρε ο Μπερναρντέσκι, μετέτρεψε σε γκολ ο Ντιμπάλα για το 2-0 που ήταν το σκορ του ημιχρόνου. Στην επανάληψη, αφού ακυρώθηκε ένα γκολ του Pipita, ο Ντιμπάλα πέτυχε και δεύτερο τέρμα στο 58' με εκπληκτικό ψηλοκρεμαστό curler στο παραθυράκι του Νίκολας, ο οποίος βρήκε την μπάλα αλλά δεν μπόρεσε να αποτρέψει την πορεία της προς τα δίχτυα (3-0). Στο 61' ο Νόιτνικ έκανε χέρι και ο Ντάγκλας Κόστα πήρε αυτός την μπάλα για να διαμορφώσει το τελικό 4-0.

Πηγή: Sdna.gr