«Δώσαμε ευκαιρία σε κάποια παιδιά, θα συνεχίσουμε να δίνουμε»

Μετά την ήττα της ομάδας του από τον Οθέλλο (2-1) στο VITEX Αμμόχωστος-Επιστροφή, για τη 10η αγωνιστική των πλέι άουτ, ο υπηρεσιακός τεχνικός του Εθνικού, Μπόρτζε Τζούρεβ, δήλωσε τα ακόλουθα:

«Συγχαρητήρια στον Οθέλλο για τη νίκη του και του εύχομαι την επόμενη χρονιά να επιστρέψει στην α΄κατηγορία.

Θέλαμε τη νίκη, αλλά είπαμε στα εναπομένοντα παιχνίδια να δώσουμε λεπτά σε παιδιά που δεν είχαν πολύ χρόνο συμμετοχής, ώστε να διαπιστώσουμε, αν μπορούμε να ποντάρουμε επάνω τους για την ερχόμενη σεζόν.

Αρχίσαμε καλά, κάπου όμως κάναμε 2-3 λάθη που πληρώσαμε πολύ ακριβά. Στο δεύτερο ημίχρονο επιχειρήσαμε να ιοσοφαρίσουμε, βάλαμε ένα γκολ, είχαμε ευκαιρίες και για άλλο, δεν τα καταφέραμε, δεν έχω παράπονο.

Θα συνεχίσουμε να δίνουμε ευκαιρίες, αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι και στα υπόλοιπα παιχνίδια θα συμβιβαζόμαστε με ήττες ή ισοπαλίες. Οι παίκτες απόψε κατάλαβαν ότι, αν δεν δίνουν το 100%, δεν θα έρχονται νίκες».