Ματσάρα και για δεύτερη σερί σεζόν πράσινο το σούπερ καπ!

ΑΠΟΕΛ και Ομόνοια άνοιξαν σήμερα (21/9) την αυλαία στην αγωνιστική περίοδο του φούτσαλ με τον αγώνα για το Super Cup.

Τσακώσαμε τον Λένον στο αεροδρόμιο (pic)

Έκανε πρόταση στον Κριστιάνο με φοβερό tweet! (pic)

Οι πράσινοι για δεύτερη σερί σεζόν κατέκτησαν το συγκεκριμένο τρόπαιο, μιας και επικράτησαν με 5-8. Τρελό πρώτο ημίχρονο, διαχείριση προβαδίσματος στην συνέχεια από το τριφύλλι.

Ο κόσμος έδωσε μαζικό παρών, είχαμε μια εξαιρετική ατμόσφαιρα από τους φίλους των δύο ομάδων και πραγματικά η αναμέτρηση αποτέλεσε διαφήμιση για το άθλημα του φούτσαλ.

Παρακολουθήστε την εξέλιξη του αγώνα μέσα από την ιστοσελίδα μας:

39' Ο Μαντέλι σκοράρει από δεκάμετρο πέναλτι και κάνει το 5-8 η Ομόνοια

39' Μειώνει σε 5-7 ο Κόκκινος για λογαριασμό του ΑΠΟΕΛ

39' Ένα λεπτό και κάτι για το τέλος

38' Ο Τσίτσος πίεσε τον Σκαρπάρη και η Ομόνοια κάνει το 4-7 με το 2ο προσωπικό γκολ του νεαρού

37' Πάνω στην γραμμή αποκρούει ο Σκαμπύλης, μεγάλη ευκαιρία για τους γαλαζοκίτρινους

36' Με έξτρα παίκτη και χωρίς τερματοφύλακα ο ΑΠΟΕΛ, κάτι που βλέπουμε στο φούτσαλ συχνά

34' Ο Περικλέους μειώνει σε 4-6 για τον ΑΠΟΕΛ

33' Επαναρχίζει το ντέρμπι

32' Μια μικρή διακοπή καθώς έπεσαν αντικείμενα στο παρκέ

32' Και 6ο γκολ για την Ομόνοια. Δράστης ο Ελ Κέμπε ο οποίος από πλάγια θέση νικά τον Ψηλογένη

31' Η Ομόνοια παίρνει προβάδισμα δύο τερμάτων. Με σκόρερ τον Κουλουμπρή κάνει το 3-5 απέναντι στον ΑΠΟΕΛ

26' Ξανά με τον ίδιο αριθμό παικτών οι δύο ομάδες

25' Ο Γκοές το σουτ, διώχνει η άμυνα των πρασίνων

24' Κόκκινη στον Ρεσάλα. Με 2η κίτρινη αποχωρεί για τα αποδυτήρια, με παίκτη λιγότερο ο ΑΠΟΕΛ για μερικά λεπτά

23' Ο Μετσόλα το σουτ, δοκάρι για την Ομόνοια

21' Ξεκίνησε το 2ο ημίχρονο

- Ημίχρονο στο κλειστό, 3-4 μπροστά η Ομόνοια

19' Η Ομόνοια εκ νέου σε θέση οδηγού. Ο Κουλουμπρής δείχνει την κλάση του και κάνει το 3-4

19' Ισοφαρίζει σε 3-3 ο ΑΠΟΕΛ με τον Ομήρου!

18' Ο Μαντέλι το σουτ, απομακρύνει ο Ψηλογένης

16' Ο Γκοές το πλασέ, η μπάλα στο δοκάρι! Μεγάλη φάση για τον ΑΠΟΕΛ

15' Παραμένει το 2-3, έχει πέσει ο ρυθμός της αναμέτρησης

12' Σουτ από τον Σκαρπάρη, λίγο έξω η μπάλα

10' Η Ομόνοια ξανά μπροστά στο σκορ με δράση τον Ελ Κέμπε που πήρε την ασίστ από τον Κουλουμπρή. 2-3 το ματς

9' Κίτρινη στον Ομήρου για διαμαρτυρίες

9' Τεράστια φάση για την Ομόνοια, με τον Μαντέλι προ κενής εστίας να αστοχεί

8' Ο ΑΠΟΕΛ φέρνει το ματς στα ίσα με δράστη τον Ιακώβου. Στο 2-2 το ντέρμπι

6' Ο Περικλέους για τον ΑΠΟΕΛ θα μειώσει σε 1-2, με το πλασέ του να περνά κάτω από τα πόδια του Σκαμπύλη

6' Και 2ο γκολ για την Ομόνοια. Ο Τσίτσος πίεσε, έκλεψε και πλάσαρε εύστοχα για να δώσει αέρα δύο τερμάτων στο τριφύλλι

5' Ο Μαντέλι το 0-1 για την Ομόνοια! Ο Σέζαρ το γύρισμα στο 2ο δοκάρι, από κοντά ο φουτσαλιστής του τριφυλλιού σπρώχνει απλά την μπάλα στα δίχτυα

5' Ο Ιωάννου της Ομόνοιας το πλασέ, απομακρύνει ο Ψηλογένης

5' Δυνατό παιχνίδι, ευκαιρίες κυρίως για τον ΑΠΟΕΛ και το 0-0 παραμένει

3' Σουτ του Μαντέλι, άστοχος ο άσος της Ομόνοιας

2' Σουτ του Σκαρπάρη, η μπάλα έξω

1' Έναρξη στην αναμέτρηση