Φοβερό ματς στην ''Αρένα'', το τρίποντο στον ΑΣΙΛ!

Ο ΑΣΙΛ υποδέχθηκε τον Άρη στην ''Αρένα'' για την 12η αγωνιστική του πρωταθλήματος Β' Κατηγορίας και πήρε τη μεγάλη νίκη με 4-3. Ένα ματς με ανατροπές, πάθος και ένταση, όμως στο τέλος χαμογέλασαν οι γηπεδούχοι.

Ένα μεγάλο ματς ανάμεσα σε δύο ποιοτικές ομάδες που ήθελαν να μπουν στο 2020 με τρίποντο και να κερδίσουν έδαφος στον βαθμολογικό πίνακα του πρώτου ομίλου της κατηγορίας, με τον ΑΣΙΛ να τα καταφέρνει στο τέλος.

Προηγήθηκε η ομάδα της Λύσης, το γύρισε σε 1-3 ο Άρης αλλά τρία γκολ στην επανάληψη άλλαξαν τα δεδομένα και έφεραν το τρίποντο στην πλευρά του ΑΣΙΛ.

Το SPORTIME σας μετέφερε λεπτό προς λεπτό την εξέλιξη του ματς.

Αναλυτικά οι αρχικές ενδεκάδες:

ΑΣΙΛ: Καραλίδης, Ηλιόπουλος, Άδωνη, Φίλγκεϊτ, Αγγελόπουλος, Καστάνας, Χαρή, Σολάρι, Χατζηπασχάλης, Μακρής, Καπαρτής

Άρης: Παπαστυλιανού, Παστελλής, Λόπες, Μπράουν, Χαραλάμπους, Ντελμίρο, Μαλεκκίδης, Ελευθερίου, Κυριάκου, Ματθαίου, Γκλεόφιλο

Η εξέλιξη του αγώνα:

- Λήξη στο παιχνίδι με τον ΑΣΙΛ να κερδίζει με 4-3 τον Άρη μετά από μια μεγάλη ανατροπή

90' Πέντε τα λεπτά των καθυστερήσεων

80' Απίστευτο! Ο ΑΣΙΛ κάνει την ολική ανατροπή με τον Χατζηπασχάλη να σκοράρει για το 4-3 και να δίνει το προβάδισμα στους γηπεδούχους

73' Φοβερό ματς με τον ΑΣΙΛ να ισοφαρίζει σε 3-3 με τον Παλαβετσίνο να σκοράρει μετά από ένα ωραίο δυνατό σουτ

70' Ο Άρης διατηρεί το προβάδισμα του με 2-3

60' Μειώνει σε 2-3 ο ΑΣΙΛ με δράστη τον Καπαρτή ο οποίος από κοντά κερδίζει τον Παπαστυλιανού για δεύτερη φορά

55' Παραμένει το 1-3 για τον Άρη

46' Έναρξη στο Β' μέρος

- Τέλος στο πρώτο ημίχρονο με τον Άρη να κερδίζει με 1-3 τον ΑΣΙΛ μέσα στην ''Αρένα''

41' Κίτρινη στον Ματθαίου του Άρη

38' Γκολ για τον Άρη και 1-3! Ο Μαλεκκίδης με δυνατή κεφαλιά εντός περιοχής κερδίζει τον Καραδάη και δίνει ''αέρα'' δύο τερμάτων στην ομάδα της Λεμεσού

36' Ο Άρης εξακολουθεί να είναι μπροστά με 1-2

31' Φοβερό σουτ από τον Καπαρτή, φοβερή απόκρουση από τον Παπαστυλιανού ο οποίος κρατά το 1-2 για τον Άρη

27' Στην εξέλιξη της φάσης έχουμε το γκολ για τον Άρη με τον Ντελμίρο να πιάνει τη δυνατή κεφαλιά και να κερδίζει την άμυνα του ΑΣΙΛ για να κάνει την ολική ανατροπή

26' Καλό το μακρινό σουτ του Χαραλάμπους, δύσκολα σε κόρνερ ο Καράδαης

22' Κίτρινη στον Ηλιόπουλο

17' Παραμένει το 1-1 στο ντέρμπι

12' Σουτ από τον Λόπεζ, μαζεύει ο Καράδαης

10' Ξανά σε ισορροπία οι δύο ομάδες, καλός ο ρυθμός με δύο γκολ μέχρι τώρα

8' Κερδισμένο πέναλτι για τον Άρη με τον Γκλεόφιλο να αναλαμβάνει την εκτέλεση και να σκοράρει για το 1-1

4' Γκολ για τον ΑΣΙΛ και 1-0 με δράστη τον Καπαρτή ο οποίος από δύσκολη θέση σούταρε και νίκησε τον Παπαστυλιανού

1' Έναρξη στο παιχνίδι

17:58 Οι παίκτες του ΑΣΙΛ και του Άρη εισέρχονται στο γήπεδο μαζί με τους διαιτητές

17:55 Οι αναπληρωματικοί πήραν τις θέσεις τους στους πάγκους