Εξάρα, κύπελλο και τρεμπλ η τρομερή Μάντσεστερ Σίτι! (vids)

Οι Πολίτες διέλυσαν με 6-0 τη Γουότφορντ στον τελικό του FA Cup και κατέκτησαν το τρίτο τους εγχώριο τρόπαιο στη φετινή σεζόν!

Ανώτερη στο πρώτο ημίχρονο η ομάδα του Πεπ Γκουαρντιόλα, πέτυχε δύο γκολ με τους Νταβίντ Σίλβα (26’) και Ραχίμ Στέρλινγκ (38’). Η Γουότφορντ πάλεψε, έχασε μια τεράστια ευκαιρία σε τετ α τετ του Περέιρα με τον Έντερσον με το σκορ στο 0-0, αλλά στη συνέχεια δεν κατάφερε να ακολουθήσει τον ρυθμό των Πολιτών.

Στο δεύτερο μέρος η Σίτι διατήρησε τον έλεγχο του αγώνα. Πέτυχε τρίτο γκολ με τον Κέβιν Ντε Μπρούινε (είχε περάσει στο ματς ως αλλαγή) στο 61', τέταρτο με τον Ζεσούς οκτώ λεπτά αργότερα, πέμπτο ξανά με τον Στέρλινγκ στο 81' και έκτο με τον Άγγλο εξτρέμ να κάνει χατ-τρικ στο 87'!

Πηγή: Premierleaguefans.gr